Marynistyka w obrazach
Marynistyka w obrazach opiera się przede wszystkim na tworzeniu obrazów w tematyce morskiej. To niepowtarzalny gatunek pejzażu, w którym królują klimaty związane z morzem oraz wszelkimi elementami, które mają z nim styczność. Chodzi o obrazy jachtów, statków czy też kutrów rybackich. Marina jest inna nazwą malarstwa marynistycznego. Ma to odniesienie do portu. Przelewane na płótno mogą być też wszelkie bitwy morskie, a więc obrazy o podłożu historycznym.
Istnieje wiele znanych obrazów marynistycznych, którymi odbiorcy mogą się zachwycać. Wśród nich warto wymienić m.in. reprodukcje obrazów „Statki na morzu” (Anton Melbye), „Bitwa pod Cape Lizard” (Jean Antoine de Gudin), „Burza na Jeziorze Galilejskim” (Rembrandt Harmenszoon Van Rijn) czy też „Wrak statku” (Joseph Mallord William Turner).
Rozwój malarstwa marynistycznego przypada na XVII wiek. Początkowo miało to miejsce w Holandii, Anglii, Francji oraz we Włoszech. Później moda na malowanie tego typu obrazów przeniosła się do Rosji oraz Polski. Na samym początku rozpoczęto od malowania scen batalistycznych. Z czasem zaczęto to zmieniać i skupiać się na krajobrazach morskich, które były oparte na realistycznej naturze.
Reprodukcje strukturalne dostępne poniżej:
https://obrazyreprodukcje.pl/produkty/marynistyka/