O reprodukcji:
Reprodukcja drukowana na grubym bawełnianym płótnie, techniką pigmentową. Naciągnięta na drewniane krosno.
Rodzaj wykonania, rozmiar oraz wykończenie do wyboru. Prace wykonujemy na oryginalnych, certyfikowanych materiałach w naszej pracowni.
Obraz Gustava Klimta „Pocałunek” uważany jest za największe osiągnięcie tego malarza w całej karierze. Dzieło powstało w latach 1907 – 1908 czyli w okresie uważanym za szczyt kariery malarza. Pocałunek Klimta został namalowany niecodzienną techniką – autor zastosował farby olejne oraz płatki złota. Dodatek złota dodaje nie tylko niebanalnego wyglądu, ale również wartości. Bezpośrednio po ukończeniu autor sprzedał swoje dzieło do Galerii Belvedere w Wiedniu. W oryginale obraz ma wymiary 180 x 180 cm. Jednak wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „klimt pocałunek reprodukcja” aby przekonać się, że kopię takiej sztuki możemy powiesić sobie na ścianie w innym, pasującym nam formacie.
„Pocałunek” Gustava Klimta – co przedstawia?
Na obrazie widzimy dwie postaci – mężczyznę i kobietę. Znajdują się oni na łące pełnej kwiatów, a ich poza wskazuje na to, że za chwilę dojdzie do pocałunku. Kobieta w złotej sukience w kwiaty klęczy, a jej dłoń spoczywa na karku mężczyzny. Ten z kolei czule chwycił głowę kobiety i zamierza złożyć pocałunek na jej policzku. Szaty bohaterów mają bardzo wymowne wzory. Suknia kobiety zdobiona jest kwiatami złożonymi z kolistych kształtów, które uważane były za symbol kobiecości. Kanciaste, prostokątne kształty na szacie mężczyzny nawiązywały zaś do symbolu męskości.
Pocałunek Klimta – inspiracje
Nowatorską technikę tworzenia dzieła autor postanowił zastosować po odwiedzeniu Rawenny we Włoszech. To tam poznał gatunek mozaiki, który natychmiast został doceniony. Wielu historyków sztuki próbowało także zgadnąć kim była kobieta uwieczniona na tym dziele. Uważają oni, że ze względu na romantyczny pocałunek obraz powinien przedstawiać jedną z kochanek autora. Gustaw Klimt miał słabość do kobiet o rudych włosach i to wśród tych dam doszukiwać się można bohaterki „Pocałunku”. Bardziej odważni sugerują konkretne nazwiska, jednak nie ma pewności kim była tajemnicza kobieta.
Bez względu na personalia osób przedstawionych na obrazie, „Pocałunek” Gustava Klimta uważany jest za jedno z najsłynniejszych dzieł w historii światowego malarstwa. Może o tym świadczyć również ogromna ilość dostępnych na rynku reprodukcji „Pocałunku”.